AppBrain: Program yönetim programı

Posted on October 10, 2010

Tavsiye edebileceğim ilk program AppBrain olacak.

Android sisteminin eleştiri aldığı konulardan birisi, güzel bir Android Market programının olmayışı. Programla gelen Market de, online olan da (Android Market) çok başarılı değil. Referans noktası tabiki Apple’ın App Store’u oluyor. App Store, iTunes içerisinde ve kulanışlı bir ortam.

AppBrain, bu ihtiyacı gidirmeye yönelik yazılmış. Program arama ve popüler programları değişik kategorilerde gösterme özelliğinin yanısıra, program listenizi online görme ve Web’ten program kurma özellikleri sağlıyor. Yani Web sitesinde dolaşırken beğendiğiniz bir program gördüğünüzde hemen Install seçeneğini seçip programı telefona el değmeden kurabilirsiniz.  Programınız evdeyken iş yerinden kurabilirsiniz mesela.

Program için gerekli işlemler:

  • Öncelikle AppBrain.com adresine gidip ücretsiz bir hesap açmalısınız (username/password’u unutmayın).
  • Sonra Market’te AppBrain‘i arattırıp kurun. (bu logoya veya linke telefondan tıklayabilirsiniz)
  • Market’i açmışken Fast Web Install programını da kurun. Bu olmadan uzaktan kuramıyorsunuz.
  • Sonra AppBrain’i çalıştırıp username/password ile login olun. Sync with AppBrain seçeneğini seçerseniz, program listenizin Web’e aktarıldığını göreceksiniz.

Programın paylaşım kısmı oldukça kullanışlı olabilir. Arkadaşlarınızla veya dünyanın geri kalanıyla  telefonunuza kurduğunuz program listesini paylaşabilirsiniz fakat bunu güvenlik açısından ne kadar isterseniz artık o size kalmış. Bunun için online hesapta My Apps başlığı altında sağ alt taraftaki Public veya Private seçeneklerini kullanıyorsunuz. Public seçerseniz size değişik paylaşım yollarını gösteriyor, link, HTML, Facebook gibi.

Ben şimdilik sizlerle listemi paylaşıyorum, seçtiğim programları bakıp indirmek istersiniz belki diye. Daha sonra link çalışmazsa anlayın ki kapatmışım (benim programlar). Sizler de düşünürseniz haberim olsun.

Program hakkındaki diğer yorumlar: Androiptapp.com

Ekran görüntüleri:

Categories: Programlar


Leave a Reply

Biraz da reklam!

Close block