Amazon Appstore: Rekabet iyidir…

Posted on April 4, 2011

Amazon da yeni piyasaya sürdüğü Appstore programıyla Android app pazarında rekabete girmiş oldu. Android ‘in open software olması şirketleri kendi appstore’larını kurmaya teşvik edecek gibi. Rekabet biz kullanıcılar için iyi olacaktır eminim, fakat appstore çokluğu da aradığımız programları bulmada zorlanacağımız manasına gelebilir.

Amazon Appstore, Android Market’te yok malesef. Kuruluşu biraz farklı. Amazon size mesaj atıyor, SMS veya email. Oradan linkleri ve adımları takip ediyorsunuz. En önemli adım, Settings altında Application menüsündeki Unknown Sources seçeneği tıklamak. Çünkü Amazon’dan gelenler Google için bir muamma olacak. Şu an için Market ve Appstore birbirlerinin indirdiği programları görmüyorlar.

Bir de Amazon her gün bir programı ücretsiz veriyor. Şimdiye kadar her gün bir tane indirdim sanıyorum.

Appstore’un nasıl kurulacağını burada tekrarlamayacağım. Web sitesinden gitmekte fayda var.

Ya sağ üstteki Get Started kutusuna bilginizi yazarak devam edin, ya da kare barkodu kullanarak. İkinci durumda Unknown Sources seçeneği tıklanmış olmalı. Bir de Amazon hesabınız olmalı tabi. Kredi kartı isteyebilir. Ücretsiz programlar aldığınız sürece kredi kartında sorun çıkmayacaktır.

Categories: Programlar


Comments are closed

Biraz da reklam!

Close block